בית הספר הצומח

חינוך ולדורף קיים בישראל כבר שלושה עשורים ופועל בלמעלה מ- 30 בתי ספר.
שיטת חינוך זו זכתה להכרה של משרד החינוך כחינוך ממלכתי ייחודי, ותוכנית הלימודים הינה בהלימה לתכניות משרד החינוך, כאשר השוני הוא בקצב ואופן הלימוד. אלו מזמינים התבוננות מעמיקה בכל שלב.
בשנת הלימודים תשפ"א, החזון מתגשם למציאות עם בית ספר עצמאי אנתרופוסופי לעיר פתח תקוה!

תחומי העשייה והלימוד

הלמידה בחינוך ולדורף הנה  רב-תחומית והוליסטית, המעודדת התנסויות ורכישת מיומנויות במגוון רחב של תחומי עשייה ולימוד; מלאכות יד, שירה, נגינה, תנועה במרחב, חקלאות, פעילות גופנית ועוד. זאת לצד תחומי הלימוד המסורתיים כמו עברית, חשבון ושפות. כל תלמיד\ה זוכים להתנסות מעמיקה במגוון רחב של תחומים, הן במקצועות הליבה והן במגוון מקצועות ייחודיים. 

מרחבי הלימוד

אסתטיקה ואמנות תופסים מקום מרכזי בחינוך וולדורף ונתפסים ככלים חיוניים ללימוד, בפרט בשלבי ההתפתחות המוקדמים של הילד. אלו נתמכים על ידי מרחבי הלימוד, המעוצבים בהתאם לתפיסה החינוכית ולשלבי ההתפתחות של התלמידים, וכן על ידי שיעורי האמנות המשולבים בלימודים העיוניים.

תקופות לימוד

התחומים העיוניים נלמדים בתקופות לימוד מרוכזות. תקופות אלה חוזרות מספר פעמים לאורך השנה, דבר המאפשר העמקה של הידע הנלמד. תהליכי הלימוד מתבצעים באופן חוויתי ויצירתי התואם את השלב ההתפתחותי של התלמידים.

תכנית הלימודים

תכנית הלימודים במקצועות הליבה כוללת: פרוייקטים של בנייה, טיולים וסיורים לימודיים, קונצרטים ומופעים משותפים, עבודות בצוותים קטנים סביב נושאי לימוד שונים, כתיבת עבודות גמר לסיכום תקופות לימוד ועוד. פעילויות אלה מעוררות את הסקרנות וחדוות הלמידה, מפתחות חשיבה יצירתית ועצמאית, וכן מעשירות ומפרות את הלמידה העיונית המאפשרת הרחבת הידע והקניית מיומנויות למידה לשנים רבות.

מקצועות ייחודיים

בחינוך ולדורף ישנם מקצועות ייחודיים הכוללים מגוון רחב של תחומי עשייה, אומנויות ומלאכות. הילדים מנגנים שרים, רוקדים, מציירים, תופרים וסורגים כחלק בלתי נפרד מתהליך הלמידה היומיומי. כך נוצרת בתלמיד היכרות עמוקה עם יכולותיו ומתפתחת בו בהדרגה מניפה של מיומנויות ואיכויות המעשירות את עולמו הפנימי. תחושת המסוגלות שלו לפעול בעולם באופן יצירתי בטוח מתגבשת,
וכן, נרכשות יכולות של התמדה, יוזמה אישית, גמישות ויכולת לעבודת צוות.

קשר תלמיד-הורה-מורה

מחנכי ולדרוף רואים חשיבות עליונה בקשר ההדוק שבין תלמיד-הורה-מורה, ובגיבושה של קהילה צומחת ומתפתחת, המהווים קרקע פורייה ליצירת תהליכי חינוך איכותיים.

שעות הפעילות

יום הלימודים הינו בין 8:00 ל-16:30 בגישת יום לימודים ארוך ובמהלכו מוגשת לתלמידים ארוחה חמה.

  • עמותת פרדסים בפייסבוק
  • עמותת פרדסים באינסטגרם

עמותת פרדסים לקידום חינוך אנתרופוסופי בפתח תקווה ©