בשנת הלימודים תשפ"א, החזון מתגשם למציאות עם בית ספר עצמאי אנתרופוסופי לעיר פתח תקוה!

זהו יום חג לחינוך בעיר פתח תקוה!

קהילת 'פרדסים' מברכת על החלטתם של ראש העיר, רמי גרינברג
ומ"מ ראש העיר וראש מינהל החינוך, רון כץ
יחד עם סמנכ"ל לחינוך וקהילה ומנהל מינהל חינוך, רמי הופברג
ומנהלת אגף חינוך יסודי, הגב' טלי טולדנו

להקמת בית ספר ממלכתי ייחודי ראשון בעיר! ובית ספר על אזורי ראשון בעיר!
הקמת בית ספר אנתרופוסופי – חינוך ולדורף בפתח תקוה!

לפני שלוש שנים , נפגשנו קבוצת הורים בבית קפה ודיברנו על חזון של הקמת רצף חינוכי אנתרופוסופי בפ"ת. לאורך שנים אלו , ביססנו והרחבנו את משפחות הקהילה, קשרנו את יוזמת ההורים לחזון של מנהל החינוך בעיריה, לתת מענה לצרכים מגוונים של תושבים שונים בעיר וחיברנו את משרד החינוך לתהליך יחד עם הכרת משרד החינוך בחינוך ולדורף כממלכתי ייחודי כמניין ברמה הארצית.

בשנת הלימודים תשע"ט הקמנו בקיץ אחד שני גנים וכיתה א' , ובשנת הלימודים הנוכחית , הקמנו גן שלישי ביוזמתן ותמיכתן של מנהלת אגף הגנים , הגב' מיכל אונגר והמפקחת , ברכה יושע וכמובן, הרחבנו את בית הספר שלנו , כיאה לבית ספר צומח , עם כיתות א' ו-ב'.

אין גאווה גדולה יותר , להיות חלק מובנה ומבוסס ממערכת החינוך של פתח תקוה ולהופיע בחוברת הרישום עם ציטוט של האיש שהגה את הגישה האנתרופוסופית וחינוך ולדורף – רודולף שטיינר, כאשר אמר ב- 1919 :

"שאיפתנו העליונה היא לפתח בני אדם חופשיים, היכולים מתוך עצמם להעניק כיוון ומשמעות לחייהם"

ציטוט זה הוא המצפן לעשייה שלנו בעמותת 'פרדסים' ומוביל את כולנו, אנשי החינוך, וההורים יחד להעניק חינוך ולדורף איכותי ביותר לילדי העיר פתח תקוה.

חינוך ולדורף אמנם הופץ לפני מאה שנים , אך במהותו ובבסיסו רלוונטי יותר ויותר במציאות המשתנה של המאה 21, במציאות שדורשת מאיתנו המבוגרים ומילדנו בוודאי, להיות סקרנים, חוקרים, פורצי דרך, יזמים, גמישים מחשבתית, דינמיים ויצירתיים.

המשיכו לרגש אותנו ולהגיע למפגשי ההכרות שלנו , להכיר את ערכי חינוך ולדורף ואת העשייה של `פרדסים` (אין מרגש מלראות כל פעם את החלל מפוצץ בהורים סקרנים ומתעניינים😊)

  • עמותת פרדסים בפייסבוק
  • עמותת פרדסים באינסטגרם

עמותת פרדסים לקידום חינוך אנתרופוסופי בפתח תקווה ©